Pływalnia Miejska
w Nowym Targu

Drużynowy Wielobój Dzieci 10 – 11 lat

11-06-2018

Kolejne udane zawody pływackie Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat odbyły się w pływalni miejskiej w Nowym Targu w dniu 10 czerwca 2018 roku. Zawody miały zasięg ogólnopolski i były organizowana przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki w Krakowie pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Grzegorza Watychy. Jednak ze względów organizacyjnych w zawodach rywalizowali zawodnicy z województwa małopolskiego, 138 pływaków z 15 klubów sportowych.

Zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ - Kacper Mastalski wywalczył złoty medale w konkurencji 50m stylem dowolnym oraz brązowy medal w konkurencji 50m stylem klasycznym. Aleksander Watycha w konkurencji 100m stylem klasycznym zdobył również złoty medal. Natomiast wśród dziewczyn brązowy medal w konkurencji  200m stylem zmiennym zdobyła Hanna Węgrzyn. Również sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym chłopców wywalczyła brązowy medal. W klasyfikacji klubowej UKS Delfin Nowy Targ uplasował się na 4 miejscu.

Zawody stały na wysokim sportowym poziomie zawodniczka Flawia Kamzol - KS Korona Kraków przepłynęła 100m stylem dowolnym w czasie 1:02.52 ustanawiając rekord okręgu małopolskiego w kategorii dzieci 11 lat.